La settimana italiana

U tjednu od 17. do 21. listopada u svijetu se svake godine organiziraju aktivnosti povodom Tjedna talijanskog jezika i kulture u svijetu. I naša škola raznolikim aktivnostima sudjeluje u obilježavanju ovog važnog tjedna i ove godine. U našoj školi se mogla čuti talijanska glazba, prigodno se uredio pano sa nastavnicom Ivom Đurišić, a učenici drugih i četvrtih razreda su s nastavnicama Anom Nikolić, Jelenom Mrduljaš i Ivanom Miletić uvježbavali svoju točku koju su izveli na učeničkom smotri organiziranoj na županijskog razini.  Smotra pod nazivom L’italiano e i giovani se održala 21.listopada u kinoteci Zlatna vrata. Pratili smo nastup naših učenika koji su izvrsno otpjevali talijanski evergreen Sarà perché ti amo.  U veselom ozračju su svi sudionici smotre (učenici i nastavnici) pratili program te se međusobno podržavali nagrađujući velikim pljeskom kako one najmlađe koji tek počinju učiti talijanski jezik tako i one starije i puno iskusnije u scenskim nastupima. Sve je, naravno, završilo prigodnom zakuskom tj. najpoznatijim talijanskim jelom- pizzom za sve!